Sposoby na wykorzystanie fusów z kawy

 

2015-08-11_10h03_22

źródło pinterest/Babu.r

 

Pijesz prawdziwą parzoną kawę i wyrzucasz jej fusy? Zupełnie niepotrzebnie.

Fusy po wypiciu kawy najczęściej lądują w koszu na śmieci. Niewiele osób wie, że mają szerokie spektrum zastosowania.

2015-08-11_09h56_51

źródło pinterest/Rosaria Raffaella Raffaella

Poznajcie 7 sposobów na ich wykorzystanie.

  1. Doskonale sprawdzą się jako odświeżacz lodówki. Wystarczy je włożyć do woreczka lub pojemnika i umieścić w lodówce, by pochłonęły nieprzyjemne zapachy.
  2. Idealne jako nawóz dla roślin. Wystarczy 2 łyżeczki fusów wymieszać z ziemią lub rozsypać w doniczce i gotowe. Ich mocny zapach skutecznie odgoni robaki i inne pasożyty jak również zwiększymy ilość azotu potrzebnego roślinkom.
  1. Odstraszą mrówki i inne pasożyty, które zagościły w naszym domu. Wystarczy w miejsca w których wędrują posypać trochę fusów, by na stałe pozbyć się nie proszonych gości.
  2. Przypalone potrawy? Zdarza się. Żeby jednak usunąć woń spalenizny z mieszkania wystarczy wrzucić fusy na patelnię i lekko ją podgrzać. Aromat kawy rozniesie się po mieszkaniu, niwelując w ten sposób niezbyt przyjemny zapach spalonego.
  3. Woreczek z suchymi fusami doskonale sprawdzi się jako odświeżacz do obuwia. Usunie nieprzyjemny zapach potu. Wystarczy włożyć go do obuwia na całą noc.
  4. Chcesz nadać blask nieco matowym włosom? Zrób płukankę z fusów i letniej wody. Nadadzą im blask, ale uwaga, płukanka przeznaczona dla ciemnych włosów.
  5. Fusy z kawy to świetny peeling dla naszego ciała. Wystarczy zmieszać je z olejem kokosowym z dodatkiem brązowego cukru. Odmłodzi i wygładzi naszą skórę,nada jej blask i aromatyczny zapach.

2015-08-11_10h00_42

Fusy z kawy mają wiele innych zastosowań. Świetnie poradzą sobie w kuchni, doskonale usuwając tłuszcz z naczyń, pomogą w walce z zaschniętym brudem, pomogą naszemu pupilowi pozbyć się pcheł, bo one nie znoszą tego zapachu, sprawdzą się też jako preparat do czyszczenia powierzchni drewnianych np. usuną plamę z soku czy wina.

2015-08-11_09h53_18