7 seriali, nad którymi płaczą miliony

 

2015-08-06_10h51_36

źródło pinterest/Kara Boska

Telewizyjne wyciskacze łez od zawsze cieszyły się ogromnym powodzeniem. Brazylijskie historie miłosne przyciągały miliony ludzi przed telewizory. Za co je kochamy? Dlaczego na stałe zagościły w naszych domach?

Telenowela działa jak narkotyk. Miłość, zdrada, intrygi, dramaty to to co w nich lubimy najbardziej i na co niecierpliwie z utęsknieniem, czekamy do następnego odcinka. Seriale pochłaniają, uzależniają, szybko przyzwyczajają do głównych bohaterów. Nagle ni stad ni zowąd stają się naszymi dobrymi znajomymi, dzielimy z nimi smutki i radości. Przeżywamy rozstania i rodzinne dramaty. Nasze dzieci dorastają razem z dziećmi telewizyjnych bohaterów. Nie rzadko jest tak, że wielu się z nimi utożsamia. Co więcej zasiadamy przed telewizorem i wtedy świat realny przestaje dla nas istnieć, zaczynamy serialowe życie, bo wiadomo serial, rzecz święta:)

Przypomnijmy sobie 7 najpopularniejszych seriali tamtych lat.

Numer jeden niewątpliwie należy do „ Niewolnicy Isaury”. Pamiętacie wyludnione ulice, kiedy to do telewizji wkradła się ta zagraniczna produkcja? Losy nieszczęśliwej dziewczyny wzruszały wiele serc, do tego stopnia, że rodzice swoim dzieciom nadawały imiona głównej bohaterki.

2015-08-06_10h28_53

źródło pinterest/Urszula

Ta sama bohaterka zagrała w równie pięknej brazylijskiej telenoweli „W kamiennym Kręgu”. Upokarzana przez lata, poniewierana przez ojca i siostry znajduje ukojenie w miłości, ale wcześniej odkrywa mroczne tajemnice swojego dzieciństwa.

2015-08-06_10h32_36

źródło pinterest/Antonia Almeida

„Przeminęło z wiatrem”. Właściwie bardziej powieść aniżeli telenowela, ale jakże burzliwa. Wyjątkowa i chyba jedyna w swoim rodzaju. Historia ukazująca losy bohaterki i czasów wojny secesyjnej, gdzie rozgrywają się dramaty nie tylko wojenne, ale przede wszystkim miłosne. Intrygi, poświęcenia, miłość to główne cechy tej powieści

2015-08-06_10h35_10

źródło pinterest/Teri P.

Niepowtarzalne posiadłości, limuzyny, wspaniałe klejnoty i wszechobecne bogactwo bez wątpienia należą do „ Dynastii”, a potem do tasiemca „ Mody na sukces”. Ten drugi mogliśmy oglądać przez bagatela 20 lat. Zachwycały nas w nich luksusy, wyjątkowe kreacje, piękne kobiety. My, ludzie PRL-u, gdzie w domach brakowało pralki, okno w kuchni było czymś nie do pomyślenia z pewnym zachwytem i zazdrością oglądaliśmy wille z basenami i suto zastawione stoły z kryształowymi naczyniami.

2015-08-06_10h37_57

 

źródło pinterest/Skye Ikeda-Arce

2015-08-06_10h41_47

źródło pinterest/The Kobaga

„Powrót do Edenu”. Piękne kobiety, mężczyźni jak z obrazka, intryga i wielkie pieniądze przyciągały rzesze ludności przed telewizory, bo któż wtedy nie kochał znakomitej Stephanie Harper?

2015-08-06_10h43_51

 

źródło pinterest/Tata Agata

„Ptaki ciernistych krzewów”. Ksiądz rozpustnik i mała dziewczynka. To raczej nie mogło się udać. Chociaż…widownia oglądała ten serial z zapartym tchem i łzą w oku. Śledziliśmy każdy odcinek, czekaliśmy na przemianę dziewczynki w niewyobrażalnie piękną istotę, czekaliśmy na dalsze losy bohaterów z nadzieją, że miłość zwycięży. Mimo upływu lat historia miłosna bohaterów filmu nadal budzi sporo emocji.

2015-08-06_10h26_25

źródło pinterest/Red Hat