Zioła, a znak zodiaku

2015-10-08_13h38_28

Sprawdź jakie rośliny przypisane są do Twojego znaku zodiaku.

Baran. Urodzeni między 21 marca – 19 kwietnia to ponoć osoby, które muszą być zawsze i wszędzie. Szczere, bezpośrednie, nieskomplikowane. Cechuje je dynamika, bezpośredniość oraz spontaniczność. Jednak są osobami dosyć nieostrożnymi i niecierpliwymi, czasem agresywnymi. Barany cierpią na migreny, zapalenie uszu, krótkowzroczność i to temu znakowi przypisuje się takie rośliny jak: tymianek, skrzyp polny, podbiał, mniszek, łopian i tatarak.

Byk. Urodzeni pod tym znakiem są uparci i zdecydowani. Oddani i stali w uczuciach. Byki lubią posiadać zarówno rzeczy materialne jak i osoby. Daje im to poczucie bezpieczeństwa. Niestety dopadają ich problemy z wagą, choroby układu krążenia, gardła i jamy ustnej, dlatego najlepsze dla nich rośliny to: szałwia, lukrecja, krwawnik pospolity.

2015-10-08_13h41_46

2015-10-08_13h45_33

Bliźnięta. Szybkie, błyskotliwe, obiektywne. Łatwo się rozpraszają dlatego nie potrafią dłużej zatrzymać się nad daną rzeczą. Ciekawi świata, ale szybko zmieniają zainteresowania. Często mają ironiczne poczucie humoru.

Bliźnięta są podatne na alergie, maja problemy z układem oddechowym stad przypisane dla nich rośliny to: czarny bez, piołun i prawoślaz.

Rak. Zdarza się, że bywa nieśmiały i lękliwy. Bardzo mocno przywiązuje się do rzeczy i ludzi. Przezywa, martwi się, jest delikatny i konserwatywny. Chętnie otaczają się ludźmi, ale wycofują się na wszelkie urazy i przykrości. Emocjonalnie podchodzą do życia zatem cierpią głównie na dolegliwości związane z żołądkiem. Najlepsze rośliny dla nich to: nagietek, majeranek i koper.

Lew. Ludzie zazwyczaj optymistycznie nastawieni do życia. Dumni, zdecydowani, niemal zawsze w centrum uwagi. Czasem wykazują się egoizmem i próżnością, ale to osoby serdeczne i cieszące się z życia. Lwy mogą chorować na miażdżycę i choroby związane z sercem, dlatego ich rośliny to: nagietek, rumianek, głóg i rozmaryn.

2015-10-08_13h45_59

Panna. Dba o zdrowie, ale jest staranna, krytyczna wobec innych, czasem pedantyczna i drobiazgowa. Panny są doskonale zorganizowane, ale wpadają w panikę i są nerwowe, gdy coś nie idzie po ich myśli. Mogą mieć problemy ze snem, z trawieniem i wzdęciami. Rośliny dla nich to: koper, kmin, siemię lniane oraz cykoria.

Waga. To osoba wyważona, dążąca do równowagi, bezstronna i sprawiedliwa. Nie podejmują decyzji z łatwością i też unikają odpowiedzialności. Są jednak towarzyskie, zadbane, uprzejme i obdarzone dobrym gustem. Wagi uskarżają się na problemy z nerkami i bólem w krzyżu. Rośliny im przypisane to: jałowiec, krwawnik, lawenda, owoce tarniny.

2015-10-08_13h53_34

Skorpion. Zaborczy i wnikliwy. Zdeterminowany i przywiązujący wagę do wszystkiego co robi. Nieustępliwy i wnikliwy. Długo pamięta krzywdy. Potrafi skutecznie ukąsić w odwecie za urazy. Podejrzliwy i niebywale zazdrosny. Skorpiony mają problemy z woreczkiem żółciowym, skłonności do infekcji dróg rodnych, mogą skarżyć się na hemoroidy i zaparcia. Najlepsze rośliny dla nich to: głóg, piołun, chrzan i liście jeżyny.

2015-10-08_13h43_30

Strzelec. Jest bardzo otwarty na świat, kocha wolność i nie lubi rutyny. Lubi się przemądrzać i filozofować, ale jest towarzyski i ogólnie lubiany. Strzelec to typ szczerego wesołka. Dokucza mu ból mięśni i kręgosłupa, więc najlepsze rośliny to: kora dębu, kasztanowiec, dziurawiec, pietruszka i mniszek.

Koziorożec. Zdyscyplinowany, ambitny, wytrwały. Często to osoby odpowiedzialne, poważne i chłodne. Radość życia przysłania mu pogoń za sukcesem. Są godne zaufania, ale nie poddają się wzruszeniom. Koziorożec cierpi na kamienie nerkowe, reumatyzm i bóle stawów. Ich roślina to: dziurawiec, skrzyp i mniszek.

2015-10-08_13h43_03

Wodnik. Wolność, równość i niezależność to jego motto. To indywidualista, który wybiega daleko w przyszłość. Wodnik jest otwarty na nowości, uparty, a przy tym przyjacielski i bardzo lubiany. Ceni sobie jednak niezależność. Żyje intensywnie, dlatego skarży się na układ krążenia. Zdarza mu się mieć problemy z pamięcią i koncentracją. Jego roślina to lubczyk, szałwia, mięta, lipa i koper włoski.

Ryby. Niestety, ale są zmienne i podatne na sugestie innych. Często fantazjują, są nierzadko chwiejni, łatwo zmieniają zdanie i żyją w świecie iluzji. Są wrażliwe szczególnie na cudzą krzywdę, ofiarne, czasem nie patrzą na siebie. Ryba jest podatna na depresję, dlatego lubi rośliny takie jak: melisa i dziurawiec.

2015-10-08_13h40_35

2015-10-08_13h44_01