Wypoczynek dla Seniora – bez rozbijania banku.

Lato zapewnia nieograniczone możliwości spędzania wolnego czasu. Dobry plan i organizacja pozwolą cieszyć się sezonem zarówno bezpiecznie jak i ekonomicznie. Na całym świecie są miliony miejsc do wypoczynku.

Pierwszym krokiem w podjęciu decyzji o wyjeździe jest określenie miejsca podróży oraz organizacja wolnego czasu.

Istnieje kilka świetnych sposobów na przyjemne spędzenie czasu przy niedużym nakładzie finansowym. Starsi ludzie mogą korzystać z szerokiej gamy różnych wakacyjnych ofert. Niestety wiele popularnych miejsc skierowane jest w stronę młodszej widowni. Jeśli nie jesteście nastawieni na słuchanie głośnej muzyki i zabawy do późnych godzin nocnych, to może warto rozważyć unikanie miejsc, które wspierają takie działania.

Za granicą?
Jeszcze kilka lat temu seniorzy wybierali spokojne wczasy w sanatoriach czy uzdrowiskach.
Wypoczynek dla seniora na działce czy wczasy w sanatorium przeszły do lamusa. Dzisiaj seniorzy zamieniają działkowy relaks na plażowanie i wybierają wczasy w zagranicznych kurortach. Ciekawe oferty i specjalne zniżki dla osób 55+ są dodatkową zachętą do wyjazdu za granicę. Dzisiejsi seniorzy to często osoby bardzo aktywne i dlatego wolą spędzać czas z młodymi nad ciepłym morzem. Według badań ekspertów z roku na rok rośnie grupa seniorów decydujących się na podróże po Europie. Statystyki pokazują, że ponad 12% klientów biur to osoby dojrzałe. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się turnusy organizowane tylko dla nich. Ich zaletą jest zakwaterowanie w wysokiej klasy hotelach, pełne wyżywienie i opieka medyczna. Sporym zainteresowaniem cieszą się wczasy poza sezonem, dzięki czemu można w pełni korzystać z atrakcji przy mniejszej liczbie turystów. Biura podróży przygotowują specjalne promocje dla osób starszych. Osoby 55+ mogą liczyć na zniżki, zakwaterowanie w dobrych hotelach jak również długoterminowe trwające od 3 – 6 tygodni wczasy za naprawdę atrakcyjną cenę, gdzie w cenę wyjazdu wliczone są wycieczki fakultatywne, dzięki którym każdy może zwiedzić miejsce w którym wypoczywa.

A może w Polsce?
W Polsce baza turystyczna jest coraz lepsza. Coraz więcej ofert zamieszczają właściciele gospodarstw agroturystycznych i pensjonatów. Dla osób ceniących sobie bliskość przyrody, wypoczynek w takich miejscach jest szczególnie rekomendowany. Najbardziej popularne są Mazury, jednak wypoczynek dla seniora to także Podlasie, Kaszuby, Suwalszczyzna czy Bory Tucholskie. Okazuje się, że w Polsce mamy wiele rejonów nie skażonych masową turystyką. Wybierajmy szczególne, nieskomercjalizowane miejsca, zachęcające do aktywnego spędzania czasu. Bardzo atrakcyjne agroturystyczne oferty znajdziemy w Górach Świętokrzyskich, Stołowych i Bieszczadach. Z urlopu w tych miejscach z pewnością będą zadowoleni miłośnicy jazdy konnej i długich spacerów. Szczególnie dobrze rozwinięta jest baza agroturystyczna w Zachodniopomorskim, Małopolsce, Wielkopolsce i na Podkarpaciu. W ramach opcji „tani wypoczynek dla seniora” właściciele gospodarstw agroturystycznych oferują atrakcyjne zakwaterowanie i dobrą kuchnię w przystępnych cenach.
Należy czerpać garściami z możliwości jakie daje położenie danego gospodarstwa, specyfika regionu oraz lokalne uwarunkowania. Wiele zależy od samych gospodarzy, ich pasji i zaangażowania. Wszystko to składa się na atrakcyjną ofertę, która z pewnością trafi w Wasze gusta, bo w turystyce najważniejszy jest człowiek, a jeśli jest do tego odpowiednio przygotowany i robi to z pasją to jest szansa na sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *