Wiek 65+. Kredyt dla emeryta.

 

2014-06-09_09h11_32Wiek 65+ czy 45+? Czy jest jakaś górna, albo dolna granica wieku, żeby dostać kredyt w banku?Jeśli wielu z Was myśli, że w wieku 65+ będzie ciężko o kredyt to jest w błędzie. Czasy się na tyle zmieniły, że  banki traktują wszystkich tak samo. Nie ma znaczenia czy osiągnęliście wiek 65+ czy 45+.

Emeryci coraz częściej sięgają po pożyczki. Wcześniej  jako kredytobiorcy, byli postrzegani jako słaba grupa klientów dla wszystkich spółek bankowych. Powód? Niskie dochody, zaawansowanie wiekowe, a także ryzyko braku spłaty kredytu z powodu czynników losowych i życiowych. Emeryci nie mieli zbyt dużych szans na otrzymanie korzystnej oferty w banku.

Jednak bankowcy zauważyli, że coraz mniej klientów zaciąga kredyty i pożyczki. Duża grupa osób z powodu problemów z uzyskaniem kredytu wybierała też mniej korzystne oferty firm pozabankowych. Banki zmuszone były poszukać nowego rodzaju klienta. Postawiono na emerytów i rencistów z racji tego, że są oni łatwiejszą grupą klientów, gdyż prościej jest ich namówić na mniej korzystne dla siebie warunki spłaty kredytu. Ludzie starsi bardzo często biorą kredyty nie dla siebie, ale dla członków rodziny.

Jednak dalej co nie które banki dla emerytów z najniższą wartością ok 1000 zł emerytury nie udzieliłoby kredytu. Do takich banków zaliczymy Raiffeisen Bank Polska, Bank Ochrony Środowiska, City Handlowy, Bank Millenium, Nordea Bank Polska, Deutsche Bank PBC. Tym bankom zdarza się nawet odmówić pożyczki i kredytu nawet dla osób, które już są ich klientami.Czym większy wpływ na konto tym prościej uzyskać kredyt. Gdy emeryt otrzymuje z emerytury na konto 1360 zł wtedy już tylko w trzech bankach mógłby mieć problem z otrzymaniem kredytu. Do tych banków zalicza się: Nordea Bank Polska, Deutsche Bank PBC i Raiffeisen Bank Polska.

Przy wyższych dochodach emeryt nie powinien mieć już problemów z pożyczeniem pieniędzy. Różne banki oferują różne możliwości kredytów. Pamiętajmy, że od sposobu liczenia zdolności kredytowej będzie zależało jaką kwotę możemy uzyskać. Warto się także przyjrzeć cenie kredytu, bo jeśli koszt kredytu jest większy to zwiększa się też jego rata. Dlatego szukając kredytu dla siebie, czy swojej rodziny warto się przejść po różnych spółkach bankowych , by wybrać ofertę kredytową, która będzie najkorzystniejsza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *