Wiek 50+ nie jest przeszkodą w nauce języków obcych

Mitem jest, że wiek dojrzały wiąże się z ogromnymi trudnościami i problemami w przyswajaniu wiedzy. Wiek 50+ absolutnie nie jest żadną przeszkodą w nauce języków obcych. Wręcz przeciwnie! To idealny czas na kontynuowanie nauki i rozwijanie swoich umiejętności. Ludzie starsi uczą się  języków obcych równie szybko jak ich młodsi koledzy. 2014-08-21_11h09_23 Miesiąc październik to czas na rozpoczęcie nauki na Uniwersytetach III Wieku i kursy języków obcych są wręcz atakowane przez seniorów chcących poszerzać swoją wiedzę i dokształcać się. Wśród wielu języków obcych do wyboru, seniorzy z kilku powodów wybierają jednak język angielski . Otóż jest to najpopularniejszy język na świecie, jest jednym z łatwiejszych do opanowania, znajomość samych podstaw języka angielskiego znacznie ułatwi komunikowanie się za granicą i tu nie jest aż tak ważne,  w którym państwie jesteśmy bo można porozumieć się tym językiem niemal wszędzie. Dodatkowym atutem przemawiającym za tym, żeby uczyć się tego języka jest to, że to znakomity trening intelektualny i przynosi ogrom korzyści bez względu na wiek. Poprawia zdolność koncentracji, ćwiczy pamięć, znacznie zwiększa poziom kulturowego obycia i pozwala spojrzeć na świat z punktu widzenia innej kultury.

Największą przeszkodą z jaką ludzie starsi borykają się, to brak wiary we własne możliwości. I to, w głównej mierze przeszkadza im w podjęciu decyzji o nauce. Warto jednak przestawić się na inny tok myślenia i ruszyć na przód, bo sukcesy w nauce przychodzą zawsze i wiek tu nie ma znaczenia. Lektorzy w szkołach języków obcych uczą w taki sposób, aby nauka sprawiała seniorom przyjemność i dawała dużo satysfakcji. Uczą komunikowania się i przydatnych  np. w podróży zwrotów i  wyrażeń. Pierwszy w życiu wyjazd za granicę i pierwsze wypowiedziane słowo w innym języku to naprawdę duży sukces i przełamanie bariery, a to sprawia, że takie doświadczenie potęguję chęć do dalszej nauki.

Pamiętać trzeba o jednym, że nawet jeśli wystąpią jakiekolwiek trudności w nauce, nie wolno poddawać się. NIE MA NIC GORSZEGO JAK KAPITULACJA!!! Trudności to nie koniec świata, tylko początek do przezwyciężenia ich, do pracy nad nimi !!! Rezygnacja z nauki to najgorszy doradca! Trudności występują wszędzie i u każdego. Ważne jest, żeby je skutecznie rozwiązać. Nic nigdy nikomu nie przychodzi łatwo. Każdy zmaga się z jakimiś problemami czy trudnościami. W efekcie jak osiągnie się jakiś poziom to wniosek nasunie się jeden, że pomimo trudności  ( jeśli takowe w ogóle wystąpią ) dało się radę przez co zyskuje się pewność siebie i poprawia się samoocena, która jest niezwykle ważna w codziennym życiu. Przy właściwej motywacji wiek 50+ nie jest żadną przeszkodą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *