Rusz się na wiosnę!

Prowadzisz siedzący tryb życia? Jesteś ospały i często brak ci motywacji by wyjść z domu? Sprawdź jak sobie z tym poradzić.2015-01-12_11h29_21

 

Dożyliśmy czasów, w których pęd za karierą i zarabianiem pieniędzy stawia się ponad własne zdrowie i odpoczynek. Z drugiej strony jak odpoczywać w zdrowiu skoro nagminnie brakuje pieniędzy?

Wszystko zdaje się być zrozumiałe, jednak należy zachować równowagę między ciągłą pracą, a aktywnością fizyczną.

Wiele z nas pracuje bez ustanku ponad to co zostało ustalone. Znaczna część społeczeństwa pracuje za biurkiem w urzędach, na poczcie itd. Wielu jest też takich, którzy nie muszą pracować, ale za to nie wystawiają nosa poza obręb swojego domu, bo albo nie mają czasu albo im się nie chce. Niestety taki styl życia prowadzi do wielu poważnych dolegliwości zdrowotnych skutkiem czego zapadamy na cukrzycę, zaparcia, żylaki dają o sobie znać, cierpimy na skrzywienie kręgosłupa, zmagamy się z nadwagą co prowadzi do nadciśnienia tętniczego.

Te dolegliwości powinny skłonić do zastanowienia się nad własnym życiem i nad wprowadzeniem poważnych zmian, które być może uratują życie.

Pracujesz za biurkiem? Twoim problemem może być piekący ból w karku, odcinku szyjnym, bóle kręgosłupa i częste bóle głowy.

Taka praca wymaga niestety pilnowania się. Aby chociaż trochę sobie pomóc trzeba przyjąć wyprostowaną pozycję, nie garbić się i nie siedzieć w skrzywionej pozycji. Monitor komputera powinien być ustawiony na wprost, żeby nie wykonywać skrętów szyi.

O ile to możliwe, warto też robić sobie w trakcie pracy kilkusekundowe przerwy na wykonanie kilku skłonów i przysiadów.

To jednak nie wszystko. Po pracy zwykle wracamy do domu i opadamy bezwładnie na kanapę. Czemu nie! Można uciąć sobie 15- sto minutową drzemkę w celu naładowania akumulatorów, ale po tym czasie, żeby zrekompensować sobie brak codziennej aktywności fizycznej trzeba wyjść przynajmniej na dłuższy spacer. Jeżeli jest możliwość porozciągać się i poruszać. Dobrze dla organizmu zrobi jogging i nordic walking, który rozrusza ospałe mięśnie i znacząco poprawi kondycję fizyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *