Oferty dla seniorów 55+

 

2014-06-27_11h00_26Wypoczynek nad morzem bez względu na porę roku ma bardzo duże walory zdrowotne z uwagi na zwiększoną zawartość jodu w powietrzu. Jod to jeden z pierwiastków bardzo potrzebnych naszemu organizmowi. Największym jego źródłem jest właśnie morskie powietrze.

Niesamowita atmosfera i urok jaki roztacza Morze Bałtyckie skłania do wypoczynku, głównie osoby starsze, dlatego szczególnie dla Was ośrodki wczasowe i pensjonaty przygotowują co roku specjalne oferty dla seniorów 55+ dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych.

Pobyt nad Morzem Bałtyckim to idealne miejsce na wypoczynek i regenerację sił. Morze Bałtyckie od tysięcy lat zachwyca swoim pięknem, ale też ofiarowuje mieszkańcom i turystom materialne i zdrowotne dary. Chodzi oczywiście o Złoto Bałtyku czyli bursztyn najwyższej próby. Lecznicze właściwości bursztynu już dawno doceniła medycyna naturalna. Wspomaga on leczenie wielu dolegliwości, obniża ciśnienie krwi, a także przyspiesza gojenie się ran.

Kosmetyki z dodatkiem bursztynu, które od dawna wykorzystuje nowoczesna kosmetologia wytwarzane są właśnie z myślą o osobach dojrzałych, z cerą zmęczoną i potrzebującą silnej rewitalizacji.

Nad morzem znajdziemy ośrodki wczasowe, które oferują terapię morzem. To nic innego jak terapia wytworami morza takimi  jak morskim klimatem, wodą, wodorostami, piaskiem i innymi substancjami pochodzącymi z morza. Są specjalnie przystosowane do tego ośrodki, które oczywiście muszą znajdować się blisko morza.

Wypoczynek nad morzem szczególnie polecany jest seniorom, którzy mają słabą odporność i są podatni na infekcje górnych dróg oddechowych, osteoporozę, bóle kręgosłupa, choroby serca, osłabienie związane z chronicznymi chorobami.

Wiele ośrodków wczasowych i pensjonatów oferuje tańszy pobyt w ramach programu 55+.

Dla grup zorganizowanych oferty cenowe są bardzo różne i zależą od takich czynników jak ilość dni pobytu, miesiąc w którym chcemy wypocząć, wyżywienie, czy liczba pokoi. W cenę wliczone jest wyżywienie, opieka medyczna w nagłych wypadkach, często też wieczorek powitalny, sprzęt turystyczny jak wypożyczenie rowerów, czy kijki do nordic walking, opłaty klimatyczne i podatek Vat.

Na gości oczekują pokoje wyposażone w łazienkę, radio i leżaki. Ośrodki zapewniają smaczne posiłki dostosowane do potrzeb, bogate zaplecze rekreacyjne oraz ciekawy program atrakcji towarzyszących.

Dla seniorów mających problemy z oddychaniem jest wiele ośrodków i pensjonatów położonych nad samym morzem pośród dorodnego sosnowego starodrzewu. Unikalny mikroklimat pomaga leczyć alergie i choroby układu oddechowego.

Osoby chcące aktywnie spędzić urlop mogą wziąć udział w organizowanych pieszych wycieczkach brzegiem morza lub pasem nadmorskich wydm w otoczeniu sosnowego lasu. Poleca się również wycieczki rowerowe po malowniczej okolicy. Jest też możliwość wędkowania na portowym molo lub z pokładu kutra rybackiego.

Każdy emeryt czy rencista chcący wypocząć w nadmorskim klimacie bez względu na zasobność portfela  znajdzie tu coś dla siebie .

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *