Już dziś rusza oficjalny blog Klub Seniora!

Serdecznie witamy na oficjalnym blogu Klub Seniora.

 Dowiecie się o czym tak naprawdę jest nasz serwis, do jakiej grupy społecznej jest skierowany oraz jakimi zagadnieniami i z jakiej dziedziny będziemy się zajmowali.

 

Kim jesteśmy?

Jesteśmy platformą internetową rozwijającą umiejętności i poprawiającą sprawność umysłową oraz fizyczną osób starszych zainteresowanych aktywnym życiem i samodoskonaleniem siebie. W sposób kompleksowy będziemy oferowali trening funkcji poznawczych do których należą: percepcja, uwaga , pamięć, rozwiązywanie problemów, zdolności językowe, na które będą oddziaływać różne ćwiczenia. Zachowanie zdrowia psychicznego ma zasadnicze znaczenie dla dobrego samopoczucia każdego człowieka. Różnorodność rozwiązywanych ćwiczeń wspomoże prawidłowe funkcjonowanie umysłu. Dostarczymy nowatorskie narzędzia i bazę wiedzy, które pozwolą na interaktywne korzystanie z serwisu przeznaczonego dla osób 55+. Z wirtualnym przewodnikiem ułatwimy Wam płynne poruszanie się po serwisie, co pozwoli w pełni cieszyć się z wielu możliwości i funkcji. Z nami wiele  osób zniweluje opór przed korzystaniem z nowoczesnych technologii. Platforma przyczyni się do aktywizacji  nie tylko na polu zawodowym, ale również w życiu codziennym  dostarczając nauki i rozrywki. Osobom nie korzystającym dotychczas z nowych mediów pozwoli przełamać barierę wejścia w strefę nowych technologii. Poznanie obsługi komputera zbliży Was do Waszych rodzin, ułatwi kontakt z bliskimi , z przyjaciółmi, ze światem. Szybko dotrzecie do praktycznych informacji i z łatwością odnajdziecie interesujące Was wiadomości.

Platforma będzie składać się z kilku współzależnych modułów, których celem będzie rozwijanie Waszych dotychczasowych umiejętności  oraz pomoc w nabywaniu nowych. Udostępnimy Wam interaktywne kursy. Po zarejestrowaniu do serwisu będziecie mogli w każdej chwili z nich korzystać, Wasze postępy będą zapisywane, bez konieczności zaczynania każdego kursu od nowa.

Z nami będziecie mogli podzielić się swoją wiedzą, zainteresowaniami, i marzeniami. Wspólnie będziemy przeżywać Wasze smutki i radości, Wasze drobne niepowodzenia i sukcesy.

Platforma internetowa Klub Seniora będzie swego rodzaju dietetykiem, który dzięki interaktywnej aplikacji przepisów kulinarnych będzie komponowała jadłospis indywidualnie dla każdego z Was. Aplikacja automatycznie dopasuje się do Waszych wymogów żywieniowych. Przy współpracy z dietetykiem wszystkie zaproponowane przepisy bedą wzbogacone o wskazania i przeciwwskazania. Każdy cierpiący na różnego rodzaju dolegliwości i schorzenia będzie mógł dostosować wybraną dietę do swoich potrzeb.

Z serwisem Klub Seniora macie nieograniczone możliwości . Wielu zmianom zachodzącym w Waszym organizmie można zapobiec lub spowolnić je poprzez prowadzenie aktywnego, zdrowego stylu życia zwracając uwagę na zdrową dietę, sprawność fizyczną, utrzymując kontakty towarzyskie, uczestnicząc w procesie uczenia się przez całe życie.

Ogólnie rzecz ujmując możemy stwierdzić, że Aktywność jest kluczem w utrzymaniu dobrej jakości życia w starszym wieku.

Liczymy na Waszą obecność. Zadbajcie o swój stan duchowy i zostańcie z Nami.

Serdecznie Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *