Fundusze Inwestycyjne dla seniora.

2014-07-04_09h00_42 Każdy senior chciałby zabezpieczyć swoje środki finansowe w jak najbezpieczniejszy sposób. Najczęściej do tego celu wykorzystuje się lokaty bankowe i konta oszczędnościowe. Zdarza się tak , że niektórzy z Was trzymają pieniądze w kasetkach albo skarpetkach.

Te rozwiązania sprawiają, że Wasze pieniądze zarabiają mało albo wcale, gdyż są pochłaniane przez inflację. Jeśli chcecie zarobić więcej niż 3-5% na koncie oszczędnościowym, 6-7% na lokacie bankowej, warto zwrócić swoje zainteresowanie do funduszy inwestycyjnych. Co prawda w ich przypadku może grozić strata, ale później w ciągu kilku miesięcy czy lat jest duże prawdopodobieństwo, że zarobicie jeszcze więcej. Większe ryzyko straty jest, jeśli zainwestuje się w fundusz agresywny. Jednak i w tym przypadku zarobić można sporo.

Fundusze inwestycyjne dla seniora  to jedne z najbezpieczniejszych i nowoczesnych sposobów na lokowanie pieniędzy.

Każdy senior jeśli tylko zechce może się zdecydować na założenie funduszu inwestycyjnego. Sam fundusz inwestycyjny, jest podmiotem gospodarczym, który zarządza środkami finansowymi, które są w jego posiadaniu. Towarzystwo pobiera środki do inwestycji od inwestorów, a następnie inwestuje je na rynku kapitałowym. Fundusze inwestycyjne mogą być inwestowane w nieruchomości, obligacje, akcje, a także instrumenty pochodne.

Fundusze inwestycyjne można podzielić ze względu na:

 1. rodzaj inwestycji i tu mówimy o papierach wartościowych: czyli akcjach, obligacjach oraz mieszanych( gdzie inwestuje się w obie możliwości),

  -pozostałe: czyli gdy inwestujemy w nieruchomości, na rynku pieniężnym,

 2. dostępność

  -specjalistyczne: dostępne dla określonych inwestorów, banków, firm,

  -powszechne: dostępne dla każdego, w tym dla osób fizycznych,

 3. Fundusze otwarte

  -zmienna ilość jednostek uczestnictwa: inwestor w każdej chwili może przystąpić i wystąpić z funduszu.

  -zamknięte: charakteryzuje się stałą liczbą jednostek,

Fundusze Inwestycyjne są zarządzane przez profesjonalistów, którzy otrzymują wynagrodzenie w zależności od wyników. Środki, które zainwestujemy są zabezpieczone przed defraudacją, a zabezpieczenia prawne minimalizują ryzyko niepowodzenia w czasie długiego terminu inwestycji. Inwestor sam może zdecydować jaki typ funduszu go interesuje w zależności od ryzyka, a także w każdej chwili może zlikwidować swoje jednostki uczestnictwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *