Czas wolny seniorów

 

2014-06-27_11h11_41Czas wolny, to taki który często przeznaczony jest na dowolne zajęcia. W tym czasie można bawić się, wzbogacać swoją wiedzę dla własnej satysfakcji, uprawiać aktywność fizyczną i oczywiście beztrosko odpoczywać.

Rozróżniamy 3 typy czasu wolnego; krótki, średni i długi czyli wakacyjno – urlopowy. I tutaj chcemy przyjrzeć się temu ostatniemu i ofertom jakie przygotowują biura podróży, aby zorganizować czas wolny seniorów.

Dużą popularnością w naszym kraju cieszą się programy wypoczynku za granicą dla seniorów. Biura podróży prześcigają się w tworzeniu programów niedrogich wyjazdów wypoczynkowych poza nasz kraj. Ze względu na to, że organizowane są dla seniorów i z myślą o tym, że nie każdy lubi upał, to terminy tańszych wyjazdów trwają od października do kwietnia, co nie oznacza, że w letnich miesiącach nie można znaleźć niczego tańszego.

Bardzo dobrym celem jest wyjazd z biurem podróży do Grecji, Hiszpanii i ostatnio bardzo modnej Chorwacji. Organizują oni programy dla osób 55+. Istotną cechą takiego wyjazdu jest fakt, że jedna z osób wspólnie wyjeżdżających może mieć mniej niż 55 lat, a koszty wyjazdu są takie same. Wyjazdy takie trwają zwykle 8 dni, a ich cena zawiera opłaty lotniskowe, przelot, ubezpieczenie podróży, nocleg, śniadania i obiadokolacje oraz wycieczki i opiekę rezydenta.

W akcjach takich z wielką chęcią biorą udział komfortowo wyposażone hotele położone w najbardziej znanych kurortach.

Adresatem programów są osoby, które chciałyby z bliska zobaczyć klimat wysp i bogactwo otaczającej natury. Aby umilić czas wolny seniorów specjalnie z myślą o nich właściciele hoteli organizują różnego rodzaju formy aktywnego spędzania czasu po to, aby każdy z uczestników mógł podzielić się między sobą wrażeniami i doświadczeniami. Służy to również bliższemu zapoznaniu się z różnorodną kulturą oraz utrzymaniem więzi towarzyskich.

Słoneczne plaże, łagodny klimat, urozmaicone wybrzeża  jak również miasteczka pełne niewątpliwie uroczych miejsc powodują, że nie sposób się nudzić. Przy tym gościnność i życzliwość tubylców oraz wspaniała i różnorodna kuchnia bez wątpienia zauroczy każdego.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *