Coś słodkiego poproszę

Nie ulega wątpliwości, że każdy z nas ma naturalne upodobanie do smaków, które są wspomnieniem dzieciństwa. Biesiadując, często z rozrzewnieniem wspominamy jakąś potrawę czy jakiś deser, który babcia czy mama robiły jak byliśmy dziećmi. Mało tego, w dorosłym życiu staramy się odwzorować przepis naszych bliskich często jednak z różnymi skutkami i jak to w życiu bywa raz się udaje, raz nie.

Co sprawia, że nie odmawiamy sobie słodyczy, co jest przyczyną, że kuszą nasze podniebienia i z trudnością opieramy się im?

Glukoza jest paliwem dla naszego mózgu i to ona właśnie sprawia, że czujemy się dobrze i jest nam przyjemnie, gdyż podnosi poziom serotoniny, która wprowadza w dobry nastrój. Wbrew wielu opiniom desery mogą być wartościowym posiłkiem. Tu należy bowiem wykazać się pomysłem i kreatywnością by stworzyć zdrowe, niebiańskie dzieło na miarę masterchefa. Przepisów jest bardzo wiele, pomysłów jeszcze więcej, trzeba tylko umiejętnie, rozsądnie i z umiarem z nich korzystać.

Dział naszego poradnika Zdrowe Odżywianie został wzbogacony o takie właśnie przepisy na zdrowe, słodkie desery i ciasta. Nie zabraknie w nim przepisów na łakocie z małymi grzeszkami, które wprowadzą w znakomity humor po ciężkim dniu. I tak jak w innych naszych działach będą zawierały wartości odżywcze, ilości kalorii dla tych co je liczą oraz wskazania i przeciwwskazania.

Mamy nadzieję, że przepisy w nim zawarte chociaż po części przypomną Wam smak Waszego dzieciństwa.