Zniżki dla seniora. Słoneczne wakacje w …

 

2014-08-18_10h29_48W ostatnich latach państwo to stało się  bardzo modnym krajem do wypoczynku dla turystów z całego świata. Urokliwe miejsca przyciągają nie tylko młodych z dużą zasobnością portfela.

Czy ludzie będący na emeryturze mogą wybrać się w taką podróż? Co oferuje malownicza Chorwacja? Czy również oferuje zniżki dla seniora? Czy będzie ich stać na być może  podróż ich życia?

Właściciele pensjonatów, domów wczasowych, hoteli i kwater kuszą starszych turystów różnymi ofertami proponując im zniżki dla seniora, co wiąże się z tańszym zakwaterowaniem, jedzeniem i dodatkowymi atrakcjami. Biura podróży proponują nawet 19 – 20% zniżki dla seniora na pobyt w Chorwacji, gdzie w cenę wliczony jest przelot lub przejazd autokarem,  zakwaterowanie, pełne wyżywienie, opieka rezydenta i wycieczki do znanych miast z biletami wstępu i przewodnikiem.

Chorwacja jest fascynującym, niedużym,  przepięknym krajem, bardzo bogatym w liczne atrakcje turystyczne, co przyciąga urlopowiczów w każdym wieku. Seniorzy, odwiedzający Chorwację po raz pierwszy, którzy nie lubią wylegiwania się na kamienistej plaży wybierają zwiedzanie średniowiecznych miast. Do takich miast należy min. Zagrzeb, który jest sercem teraźniejszej kultury chorwackiej. Kulturowo jest bardzo starym i tradycyjnym europejskim miastem z licznymi zabytkami, katedrami, wieżami i pałacami. To idealne miasto do zwiedzania przez seniorów. Tanim sposobem na zwiedzenie miasta jest skorzystanie z tramwaju czy autobusu i kolejki linowej, gdzie przewoźnik oferuje 10% zniżki dla emerytów na bilet.

Kolejne miasto warte uwagi to Dubrownik zwany Perłą Adriatyku. Mówi się, że kto nie widział Dubrownika ten Chorwacji nie zna. Warto tam zobaczyć jedno z okolicznych wzgórz, z którego rozciąga się panorama na miasto. Stare miasto bogate jest w świątynie i kamienice, które są narodowym dziedzictwem UNESCO. Warto też zwiedzić mury obronne miasta, które robią największe wrażenie.

Miejscem, którego nie wolno przegapić jest Narodowy Park Jezior Plitwickich. To magiczne miejsce skupia w sobie 16 jezior połączonych 90 wodospadami. Jeziora z krystaliczną, turkusową barwą przyciągają turystów niemal na całe dnie. Standardowa wycieczka prowadzi w dół Parku, gdzie jest tam najwięcej malowniczych wzgórz, jeziorek i wodospadów. Dla seniorów chcących nieco uniknąć tłumów poleca się wycieczkę w górę Parku, gdzie turystów jest mniej bo i mniej jezior ale są równie piękne jak pozostałe.

2014-08-18_10h45_51

Chorwaci mogą pochwalić się licznymi wyspami, jednak zdecydowanie poleca się wyspę nazywaną Królową Chorwackich Wysp – Hvar.

To jedna z najpiękniejszych wysp świata. Wspaniała roślinność przeplata się z drzewami oliwnymi, winnicami i polami aromatycznej lawendy. Mury z VII w., twierdze, katedry, kościoły w połączeniu z otaczająca przyrodą ucieszą niejedno oko zwiedzającego.

Malowniczych zakątków nie brakuje w mieście Rovinj. Maleńkie miasteczko kojarzone z francuskim Saint – Tropez. Długa historia i szczegółowe informacje o zabytkach przyciągną niejednego starszego turystę.

Dla podróżników chcących przenieść się w czasie Chorwacja zaprasza do miasta Pula. Jest to miasto, gdzie możemy zobaczyć najbardziej spektakularne zabytki rzymskie jak amfiteatr, którego nie możemy przegapić w naszej wędrówce po Chorwacji. Pula to również miasto średniowiecznych starówek i kościelnych polichromii.

Dla odwiedzających Split, największą atrakcją turystyczną będą pozostałości olbrzymiego pałacu cesarza Dioklecjana. Jednak ci, którzy chcą zobaczyć ruiny, będą niezwykle zawiedzeni, gdyż pałac był ogromny, niegdyś zdewastowany, zajmuje dziś niemal całą starówkę, większości murów nie widać, ponieważ zostały zabudowane przez inne budynki. Dawne korytarze pałacu to dziś uliczki i dlatego trzeba dobrze patrzeć, żeby było wiadomo na co się patrzy. Spacerując po starówce warto odwiedzić katedrę św. Dujama. Otoczona przez 24 kolumny, strzeżona przez sfinksa i lwy.

Wymienione atrakcje Chorwacji to tylko niektóre z wielu. Góry i lasy Chorwacji dają olbrzymie możliwości aktywnego wypoczynku pośród przepięknej przyrody z dala od wielkomiejskiego gwaru. Wybierając się do tego państwa warto zasięgnąć informacji zawartych w informatorze turystycznym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *