Aktywne spędzanie wolnego czasu.

Aktywne spędzanie wolnego czasu nie musi kojarzyć się Wam z pobytem w uzdrowiskach, pensjonatach, chodzeniu do kościoła czy znajomych. Warto wziąć pod uwagę wyjazd z dala od wielkich i zatłoczonych miast.

Kochacie Mazury, ale nie lubicie tłumów?
Pojezierze Iławskie jest doskonałą, spokojniejszą alternatywą dla każdego człowieka ceniącego sobie  aktywne spędzanie wolnego czasu w połączeniu z błogą ciszą  i bliskością przyrody.
To niezwykle atrakcyjne tereny dla najbardziej zapalonych miłośników pieszych wędrówek. To również miejsce dla amatorów rowerowych i kajakowych wycieczek. Miejsce to rozsławiają przede wszystkim wspaniałe możliwości wypoczynku, spędzania wolnego czasu w lasach, na plażach, przystaniach i szlakach wodnych stu innych jezior. To wręcz idealne miejsce dla chcących poznać odrobinę historii kultury mieszczańskiej i dworskiej jak również dla miłośników obiektów sakralnych, warowni i pałaców dawnej arystokracji pruskiej.

Pojezierze Iławskie stanowi cenny fragment Zielonych Płuc Polski. Ciekawe ukształtowanie terenu oraz unikatowe gatunki roślin i zwierząt czynią to miejsce szczególnie atrakcyjnym.
Na terenie Pojezierza Iławskiego znajdują się parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody.
Do znanych parków należy Park Krajobrazowy, który rozpościera się w centralnej części pojezierza. Na jego terenie znajduje się 31 akwenów wodnych z czego prym wiedzie najdłuższe jezioro w Polsce – Jeziorak.
Wśród licznie występujących tu gatunków zwierząt chronionych, są również takie, którym grozi wyginięcie jak np. orzeł bielik.
Głównym elementem tutejszej flory są ogromne zbiorowiska leśne i licznie zgromadzona roślinność wodna.

Pojezierze Iławskie stwarza wymarzone warunki do obserwacji ptaków wodno – błotnych. Niewiele jest miejsc w Polsce, a nawet w Europie, gdzie tak licznie bytują ptaki drapieżne.
Doskonałym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu , poznanie nowych, nieznanych, ciekawych miejsc są rejsy żeglarskie, w których uczestnicy nocują na jachtach i nie muszą mieć żadnych kwalifikacji żeglarskich.

Na Pojezierzu Iławskim znajdziecie również szereg dostępnych miejsc do zakwaterowania. Dla gości dostępne są domki letniskowe, pokoje gościnne, ośrodki wczasowe.
Pojezierze Iławskie to wymarzone miejsce dla wszystkich poszukujących urokliwych zakątków i relaksu blisko natury. Tu wśród rozległych lasów i licznych jezior znajdziecie znakomite warunki do odpoczynku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *