7 miejsc, do których warto pojechać

Jesień to taka pora roku, która przeplata ze sobą końcówkę ciepłego lata, ale również daje nam trochę chłodu przypominając jednocześnie o nieuchronnie zbliżającej się zimie.

My chcemy wykorzystać jesienne, kolorowe ciepłe dni i zaproponować weekendowy wypad za miasto. Mamy nadzieję, że będzie słonecznie, ciepło i bardzo aktywnie.

Oto 7 miejsc, do których naszym zdaniem warto pojechać.

Jaskinia Niedźwiedzia na Dolnym Śląsku. Przez wielu uważana za największą atrakcję Dolnego Śląska. Kto nie był, wiele traci. Jaskinia składa się z 2,5 km korytarzy ozdobionych niesamowitymi naciekami, które są rozłożone na trzech poziomach. Dużą i zarazem smutną atrakcją tego miejsca jest szkielet niedźwiadka, który wpadł do szczeliny i nigdy się z niej nie wydostał. Jaskinia Niedźwiedzia to zupełnie inny świat, do którego zachęcamy zajrzeć.

2015-10-02_11h01_59

źródło pinterest/Lili Ana FI

Lubuskie Winnice. Małe, duże w najróżniejszych zakątkach ziemi lubuskiej. Można delektować się tamtejszymi winami, poczuć ich kompozycję smakową z różnych odmian winogron, jak również odwiedzić jedną z największych winnic w Polsce w sąsiedztwie przepięknego Pałacu Mierzęcin. Lubuskie Winnice to idealne miejsca na przedłużenie lata.

2015-10-02_11h07_39

źródło pinterest/MagdaLena

Jesień to najpiękniejsza pora roku, która zaprasza turystów w podkarpackie Bieszczady. To wymarzone miejsce dla wszystkich mniej i więcej aktywnych fizycznie. Haczów przyciąga największym w Polsce drewnianym kościołem. To również największy drewniany kościół na świecie zbudowany w stylu gotyckim. Nie możemy pominąć zamku w Łańcucie, w którym znajduje się wspaniała kolekcja dzieł sztuki wartych obejrzenia. Jezioro Solińskie w otoczeniu złoto – brązowych lasów wygląda imponująco. Zapora na jeziorze przyciąga wielu turystów, a ostatnimi czasy stała się bardzo atrakcyjna, gdyż na niej powstał największy mural na świecie. To naprawdę wyjątkowe miejsce.

2015-10-02_11h13_48

źródło pinterest/Podkarpackie Poland

2015-10-02_11h15_21

źródło pinterest/Pamela Ganteaume Dibartolomeo

Lochy w Sandomierzu. Kryją w sobie XV w. piwnice, które są owiane legendami. Warto zatem posłuchać opowieści z przewodnikiem. Jasną Górę na Śląsku znają chyba wszyscy. Piękne sakralne miejsce, którego nie można przeoczyć będąc w Częstochowie. Jednak naszą uwagę przyciągnęła Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach. Znakomity pomysł na wycieczkę. Można przejechać się łódką po podziemnych korytarzach jak również zobaczyć Skansen Maszyn Parowych.

2015-10-02_11h19_05

źródło pinterest/Anna Kowalska

Nie może nas zabraknąć nad morzem. Województwo zachodniopomorskie zaprasza piaszczystymi plażami, latarniami i oczywiście klifami. I tu oczywiście jak klif to kościół w Trzęsaczu. Niestety kościół z każdym rokiem znika, gdyż na urwisku zostało go zaledwie 12 metrów szerokości i 6 wysokości, zatem spieszcie się zobaczyć.

2015-10-02_11h22_23

źródło pinterest/reSpoti

A na Lubelszczyznę turyści zaglądają coraz częściej choć nadal nie możemy powiedzieć, że jest to region zatłoczony. Synagogi, mykwy i kirkuty to niewątpliwie symbole tych regionów. Magiczne miejsce to Włodawa, która łączy w sobie trzy kultury. Obfituje w barokowe kościoły, rusko – bizantyjskie cerkwie i synagogi z drugiej połowy XVIIIw.